ATÖLYELER

Görsel Sanatlar Atölyesi

Görsel Sanatlar Atölyesi

Atölyemizde görsel sanatlar dersi ve tören hazırlıkları yapılmaktadır. Kullanılan nitelikli malzemeler çocuklarımızın sağlığına zarar vermeyecek şekilde tercih edilmiştir. Atölyemizde yapılan bu çalışmalarda öğrencilerimizin el kasları, el ve göz koordinasyonları geliştirme, malzemeler ve teknikleri amacına uygun olarak kullanabilmeleri hedeflenmektedir. Öğrencilerimiz belirli günlerde yaptıkları sanatsal çalışmalarla okulumuzda sergi açarak yaptıkları çalışmaları sergi alanımızda sergilemektedirler. Ulusal ve uluslararası yarışmalara Görsel Sanatlar Dersleri ve Görsel Sanatlar Kursunda öğrencilerimiz tarafından yapılan eserlerle katılım sağlanmaktadır.


Drama Atölyesi

Drama Atölyesi

Kampüslerimizde Drama dersinin yapıldığı alandır. Atölyemizde Drama dersi müfredatı yanında Anlam Yaşam Başarısı Programları kapsamında etkinlikleri de yapılmaktadır. Drama dersi tüm sınıflarımızda zorunlu derstir. Anlam Yaşam Başarısı Programları içerisinde Drama kursu da bulunmakta isteyen ve öğretmenlerimiz tarafından yönlendirilen öğrencilerimiz kursumuzdan da yararlanmaktadır. Drama sınıfında yapılan belirli gün ve haftalar temalı, kutlamalar ve yıl sonu programları temalı çalışmalar Tiyatro Salonumuzda sergilenmektedir.


Bale-Jimnastik Atölyesi

Bale-Jimnastik Atölyesi

Kampüslerimizde Bale-Jimnastik, okçuluk, halk dansları ve Kick Boks çalışmalarının yapıldığı alandır. Bale-Jimnastik dersi anaokulu ve ilkokul sınıflarımızda zorunlu derstir. Anlam Yaşam Başarısı Programları içerisinde Bale-Jimnastik kursu da bulunmakta, isteyen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından yönlendirilen öğrencilerimiz kursumuzdan da yararlanmaktadır. Bale-Jimnastik Atölyesinde yapılan belirli gün ve haftalar temalı, kutlamalar ve yılsonu programları temalı çalışmalar Tiyatro Salonumuzda sergilenmektedir. Diğer çalışmalar hafta sonu kursu şeklinde verilmektedir.


Müzik Atölyesi

Müzik Atölyesi

Kampüslerimizde öğrencilerimizin müzik derslerini işleyebilecekleri ve Yaşam Başarısı Programı Yetenek ve Beceri Eğitimi kapsamında müzik alanında keman, piyano ve gitar dersleri yapılmaktadır. Müzik dersi anaokulu ve ilkokul sınıflarımızda zorunlu derstir. Yetenekli öğrencilerimiz yıl içinde yaptıkları çalışmaları okulumuz tiyatro salonunda önemli gün ve haftalarda sergilerler


Akıl Oyunları ve Satranç Atölyesi

Akıl Oyunları ve Satranç Atölyesi

Kampüslerimizde öğrencilerimizin zihinsel ve düşünsel becerilerini geliştirebilecekleri bir zihin sporu olan satranç ve akıl oyunları için bir atölyemiz bulunmaktadır. Satranç ve Akıl Oyunları zorunlu derstir. Atölyemiz, haftalık ders saatleri dışında Yaşam Başarısı Programı Yetenek ve Beceri Eğitimi kapsamında hafta sonu kulüp çalışmalarında da kullanılmaktadır. Kulüp çalışmalarında eğitim alan öğrencilerimiz aynı zamanda ulusal ve uluslararası yarışmalara da katılmaktadırlar.


Ahşap Atölyesi

Ahşap Atölyesi

Kampüslerimizde görsel sanatlar dersi kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencileri için ahşap dersi yapılan alandır. Ahşap dersi anaokulu ve ilkokul sınıflarımızda zorunlu derstir. Ayrıca Yaşam Başarısı Programı Yetenek ve Beceri Eğitimi kapsamında ahşap kursumuz da bulunmaktadır. Öğrencilerimizin yaptığı çalışmalar özel gün ve haftalarda sergi alanımızda sergilenmektedir. Özgün projelerin hedeflendiği atölyemizde öğrencilerimiz ahşap tasarımlarını sıfırdan esere dönüştürme işlem adımlarını kendileri yaparlar. Ahşap dersi ve kursunda eğitim alan öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaktadırlar.


Bilgisayar (Kodlama) Atölyesi

Bilgisayar (Kodlama) Atölyesi

Kampüslerimizde Bilişim Kodlama dersinin yapıldığı alanımızdır. Okulumuzda tüm sınıf düzeylerinde bilişim kodlama dersi zorunludur. Anlam Yaşam Başarısı Programı Yetenek ve Beceri Eğitimi kapsamında hafta sonu Kodlama- Robotik ve Maker kursu da bulunmakta, isteyen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından yönlendirilen öğrencilerimiz kursumuzdan da yararlanmaktadır. Özgün projelerin hedeflendiği atölyemizde öğrencilerimiz robotik ve kodlama alanında giriş seviyesi, orta seviye ve yarışma grupları seviyesinde eğitimler almaktadır. Robotlar, Elektronik Devreler, Sensorlar ve pek çok işlem adımı ile robotların donanım ve yazılım eğitimleri öğrenci seviyelerine göre bir müfredat dâhilinde atölyemizde yapılır. Bilişim Kodlama dersi ve Robotik kursunda eğitim alan öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaktadırlar.


Spor Salonları

Seramik Atölyesi

Kampüslerimizde Seramik dersinin yapıldığı alanımızdır. Seramik dersi sınıflarımızda zorunlu derstir. Anlam Yaşam Başarısı Programı Yetenek ve Beceri Eğitimi kapsamında Seramik kursu da bulunmakta isteyen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından yönlendirilen öğrencilerimiz kursumuzdan da yararlanmaktadır. Özgün projelerin hedeflendiği atölyemizde öğrencilerimiz seramik tasarımlarını sıfırdan esere dönüştürme işlem adımlarını kendileri yaparlar. Seramik dersi ve kursunda eğitim alan öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaktadırlar.


HAVUZ

HAVUZ

Ülkemizde yüzme bilmeyen oranı %65’tir. Hedefimiz okulumuza kayıtlı her öğrencinin yüzmeyi en iyi şekilde öğrenmesini sağlamaktır. Yarı olimpik havuzumuz hafta sonu sosyal etkinlik saatleri içinde her Cumartesi günü yüzme kursu ve Beden Eğitimi Derslerinde içinde hava şartlarına göre Ana Branşı Yüzme olan Beden Eğitimi Öğretmenlerimizle hizmet vermektedir. Üst seviyede güvenlik sağladığımız havuzumuzda hijyene çok dikkat ederiz. Bayan öğretmenlerimiz, havuzdan çıkan öğrencilerimizin saç ve vücut kurutmalarına yardımcı olur. Yüzme havuzumuzda gerçekleştirilen dersler öğrencilerimizin fiziksel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlarken aynı zamanda keyifli vakit geçirmelerini de sağlar. Derslerimiz Yaşam Başarısı Programı Spor ve Sağlıklı Yaşam Eğitimi sosyal kulüp çalışmaları içerisinde yapılmaktadır. İsteyen tüm öğrencilerimiz havuzdan faydalanmaktadır. İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz havuzu kullanmaktadırlar. İlkokullarda yaş gruplarına göre seanslar yapılmaktadır. Ortaokul öğrencilerimizde ise hem yaş gruplarına hem de cinsiyetlerine göre özel seanslar yapılmaktadır.


TİYATRO SALONU

TİYATRO SALONU

Öğrencilerimizin özel günlerde düzenledikleri gösteriler, resmi bayramlar, yıl sonu gösterileri, münazara gibi etkinlikler için kullanılmaktadır. Ayrıca dönem içerisinde profesyonel tiyatro ekiplerince tiyatro salonumuzda öğrencilerimize aylık tiyatro oyunları düzenlenmektedir. Okulumuzda tüm sınıflarda ders programında bulunan Drama dersi prova ve gösterileri de burada yapılmaktadır. Salonlarımız günümüz konferans ve tiyatro salonlarının ihtiyaç duyduğu teknik donanımlarının hepsine sahiptir.