LABORATUVARLAR

Yabancı Dil Eğitimi

LABORATUVARLAR

Çocuklarımız nasıl kullanma kılavuzunu okuyarak bisiklet süremiyorlarsa, boyasız ve tualsiz resim yapmayı öğrenemiyorlarsa onlardan laboratuarsız fen derslerini kavramalarını bekleyemeyiz.

Derslerimizi öğrencilerimize bilimsel düşünme becerisini kazandırmak, yaratıcılığı arttırmak, düşünce gücünü geliştirmek ve günlük hayatı kolaylaştırmak amacıyla laboratuarlarımızda işliyoruz.

Laboratuar ortamında yapılan derslerimizde öğrencilerimize öğrenmeyi kolaylaştıran, araştırma yol ve yöntemlerini kazandıran, öğrencilerin aktif olmasını sağlayan, kendi öğrenmelerinde sorumluluk alma duygusunu geliştiren, öğrenmenin kalıcılığını artıran temel becerileri kazandırmayı hedefliyoruz.

Anlam okullarında teorik olarak öğrenilen bilgilerin pratik uygulamaları fen laboratuarlarında yapılmaktadır. Ortaokul fen dersleri, lisede ise fizik, kimya ve biyoloji dersleri laboratuarlarda işlenmektedir.

Laboratuarlarımız öğrencilerimizin deneylerde kullanacakları ileri teknolojiye uygun araç – gereç, cihaz ve malzemelerle donatılmıştır.

Anlam okulları laboratuarlarında güvenlik ve sağlık önlemleri en üst seviyede sağlanmıştır.