KÜTÜPHANELER

Kütüphaneler

KÜTÜPHANELER

Anlam okullarında öğrencilerimizi küçük yaştan itibaren kütüphanelerde kitapla buluşturarak okuma ve araştırma alışkanlığı kazanmalarını hedeflemekteyiz. Öğrencilerimizi özgürce araştırma yapan, okuduklarını eleştiri süzgecinden geçirip değerlendiren, okumayı bir zevk haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz.

Anlam okullarında kütüphaneler öğrencilerimizin kolay kullanımına ve çabuk erişimine uygun olarak düzenlenmiştir. Kütüphanelerimizde her tür eğitici ve öğretici kitap ve derginin yanında teknolojik kaynaklara teknolojik gelişmeler göz önünde bulundurularak, bilişim teknolojisine yönelik e-kitap, video gibi elektronik ortam içerisindeki araç ve gerece yer verilmiştir. Süreli yayın yapan dergiler kütüphanemize ulaşır.

Kütüphanelerimiz, öğrencilerimizin okuma alışkanlığı kazanmış, öğrenmeye, araştırmaya ve yeni teknolojileri kullanmaya istekli, çağın gereklerini yerine getirebilecek şekilde yetişmelerine ve yararlanmalarına yardımcı olmak için okullarımızda özenle düzenlenmiştir.