YEMEKHANE VE KAFETERYALAR

Yemekhane ve Kafeteryalar

YEMEKHANE VE KAFETERYALAR

Yemeklerimiz mutfakları uygun olan okullarımızda okullarımızın aşçıları tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. Diğer okullarımızda ise catering firmaları ile anlaşmalar yapılarak hazırlanmaktadır. Mutfaklarımızda vereceğimiz hizmetler için gerekli yasal izinler alınmaktadır.

Menülerimiz, öğrencilerimizin harcayacakları enerji dikkate alınarak gıda mühendisleri ve diyetisyenlerce hazırlanmaktadır. Menülerimiz aylık hazırlanmakta ve internet sitemizden yayınlanmaktadır. Anneler, menüleri takip ederek evde hazırladıkları yemek çeşitlerini düzenlemektedir.

Anasınıfı ve ilkokulda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmekte, ortaokul ve liselerimizde ise öğle yemeği verilmektedir.

Yemekhanemizde öğretmenlerimizle birlikte her sınıf kendisine ait masalarda yemek yemektedir. İlkokul 1. sınıflarda yemeklerimiz masalarda hazırlanmakta diğer sınıflarda ise benmariden yemek dağıtımı yapılmaktadır.

Aşçılarımız doymayan öğrencilerimize kontrollü bir şekilde öğrencimiz doyana kadar ilave yemek vermektedirler.

Mutfaklarımızda marka ürünler kullanılmaktadır. Hangi marka ürünlerin kullanıldığını okul idaremizden öğrenebilirsiniz.

Titizlikle ve en hijyen koşullarda hazırlanan yemeklerimizin örnekleri dolaplarımızda iki gün saklanmakta ve gıda güvenliği konusunda aşırı hassasiyet gösterilmektedir.

Özel günlerde, geleneksel gün etkinlikleri esnasında velilerimiz ve misafirlerimiz için hazırlanan açık büfe kahvaltılar, kokteyller, pastalar, geziye, maça giden çocuklarımız için hazırlanan özel kumanyalar da okulumuz mutfağında hazırlanmaktadır.

Artan yemeklerimiz ise hayvan barınaklarına gönderilerek israf önlenmektedir.

Kantin ve kafeteryalarımızda MEB tarafından konulan kurallara ve öğrencilerimizin yanlış beslenmelerine izin vermeyecek şekilde hizmet vermekteyiz. Satılan ürünlerin markası ve fiyatları okulumuz öğretmenlerinden oluşan bir kurul ve okul idaresi tarafından denetlenmektedir.