GÜVENLİK VE ULAŞIM

Güvenlik ve Ulaşım

GÜVENLİK VE ULAŞIM

Anlam okullarında, okullarımızın çevresi gece görüşlü kameralarla okul içinde kameralarla 24 saat görüntülü kayıt altına alınmaktadır. Öğrencilerimizin güvenlikleri okul güvenlik görevlileri ve görüntü kayıt cihazlarıyla kontrol edilmektedir.

Öğrenci velilerimiz kayıt esnasında çocuklarını kimin okuldan alabileceğini bildirir. Öğrencilerimiz okul kapısından alındıktan sonra velilerimizin kendisi ya da izin verdikleri kişiler dışında kimseye teslim edilmez. Velilerimiz öğrencilerini bizzat kendileri okula gelerek alabilirler.

Okullarımızın çevresinde oluşabilecek herhangi bir rahatsızlıktan dolayı bağlı bulunan en yakın emniyet birimleri ile her zaman işbirliği içerisindedir.

Anlam Okullarında öğrencilerimizin servislerle okula ulaşımında bütün süreçler titizlikle takip edilmektedir. Servis firmasının yasal yeterlilikleri sürekli kontrol edilmektedir. Öğrencilerimizin servislerde uzun zaman harcamamaları için, servis araçlarının öğrencilerimizi en kısa yoldan ve zaman harcamadan okula getirilmesi ve evine dönmesi için çalışmalar yapılmaktadır.

Sabah evinden alıp akşama evlerine bıraktığımız öğrencilerimizin güvenliği için servis araçlarının en yeni modeller olmasına ve araçların GPS ile takip edilmesine önem verilmektedir. Emniyet kemerinin takılması, hız sınırı, servis aracının ve araç içindeki öğrencilerin sigortaları, trafik kurallarının ihlal edilmemesi, eğitimli ve deneyimli şoförlerin seçilmesi, servis hosteslerinin öğrencimizi evinizin kapısından güvenli bir şekilde araca alması, öğrencilerle ve velilerle servis şoförlerinin iletişim niteliği gibi konular hassasiyetle takip edilmektedir.

Okul yönetimlerimiz, güvenlik ve ulaşım konularında eğitim öğretim faaliyetlerindeki titizliği ile hareket etmektedir.