SAĞLIK HİZMETLERİ VE TEMİZLİK

Sağlık Hizmetleri ve Temizlik

SAĞLIK HİZMETLERİ VE TEMİZLİK

Anlam Okullarında öğrencilerimize ilk müdahalelerin yapıldığı ve sağlık sorunlarının takip edildiği revir (sağlık odaları) ve sağlık personeli bulunmaktadır.

Sağlık personelimiz, gün içinde küçük kazalardan kaynaklanan durumlara müdahale etmekte, öğrencilerimizin doktorların yazdıkları reçeteye bağlı tedavi süreçlerini takip etmektedir. Yaşanacak sağlık sorunlarında çevre sağlık kuruluşları ile iletişime geçmekte ve ilk müdahaleyi gerçekleştirmektedir.

Sağlık personelimiz aynı zamanda öğrencilerimize, kişisel temizlik, hastalıklardan korunma ve çevre sağlığı gibi konularda eğitimler vermektedir.

Anlam Okullarında öğrencilerimizin sürekli temas halinde oldukları sıraları, sınıfları, koridorları ve tuvaletleri belirli periyotlarla ve sıklıkla temizlenmektedir.

Okulumuzun temizliğinde ve hijyeninde kullanılan kimyasal malzemeler sağlığa zarar vermeyen ve belirli markalar kullanılmaktadır.

Temizlik personelimiz hem temizlik konusunda hem de öğrenci ilişkileri konularında eğitilmektedir.

Anlam Okullarında havuz hijyenine ve çevre temizliğine çok önem verilmektedir. Havuzlarımızın suyu sürekli ilaçlanmakta ve denetlenmektedir.