YABANCI DİL EĞİTİMİ

Yabancı Dil Eğitimi

YABANCI DİL ÖĞRETİMİ

Anlam Okullarında en az iki yabancı dil eğitimi yapılmaktadır. İngilizcenin yanında 4. Sınıftan itibaren İspanyolca, Almanca, Rusça gibi ikinci yabancı dil verilmektedir.

Yabancı dil öğrenimi iletişim odaklı olan Anlam Okullarında öğrencilerimizin en az bir yabancı dili iyi konuşması esas alınır. Okuduklarını anlayabilen, bir yabancı ile rahatlıkla iletişim kurabilen bireyler olarak yetiştirilirler. Bu amaçla okullarımızda anlam yaşam sokakları vardır. Bu sokaklarda sinema gişesi, polis noktası, hastane, cafeterya, market, takı tasarım atölyesi gibi özel olarak tasarlanmış ve dil eğitimine uygun alanlar bulunmaktadır. İngilizce öğretmenlerimizin hazırladığı senaryolarla öğrencilerimiz bu alanlarda çeşitli aktiviteler yaparlar. Tamamen konuşmaya dayalı yapılan bu çalışmada öğrencilerimizin yaşayarak, maruz kalarak ve eğlenerek dil öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Anlam Okulları dil öğrenimini sıkıcı bir süreç olmaktan, öğrenme ortamını da dilbilgisi tabanlı olmaktan çıkarıp daha eğlenceli ve öğrenci merkezli hale getirmektedir.

Anlam Okullarında MEB müfredatına uygun yapılan derslere İngilizce öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin konuşma pratiklerini yapmaları, dinleme ve edinme aktiviteleri yapabilmeleri için anadili İngilizce olan native öğretmenlerimiz ders yapmaktadır.

Anasınıfı ve 1. 2. 3. sınıflarda çocuklarımıza dinleme, eğlenme ve edinme aktiviteli dersler yapılmaktadır. Bu sınıflarda İngilizce eğitiminde dili ve sesleri algılamaları hedeflenmektedir. Bu sınıflarda herhangi bir kur sistemi uygulanmamaktadır.

4.5.6.7. ve 8. sınıflarda ve lise sınıflarında kur sistemi uygulanmaktadır. Kendi sınıf düzeyine göre İngilizce birikimi yeteri seviyede olmayan öğrenciler için okul başlamadan, ağustos ayı içinde yoğunlaştırılmış kurslarla eksikleri tamamlanmaktadır. 8. Sınıfta ortaöğretime geçiş ve 11. 12. sınıflarda üniversite hazırlığı dikkate alınarak İngilizce ders programı yapılmaktadır. Eksiği olan öğrencilerimiz için hafta sonları etütler yaparak dil gelişimlerini sağlamaktayız.

Planlanmış ders programlarının yanında Spelling bee yarışmaları, Ted talk sunumları ve öğrencilerimizin kendi hazırladıkları İngilizce tiyatro oyunları ile dil öğrenimini zevkli hale getiriyoruz. Ortaokul ve ilkokul için profesyonel tiyatro ekipleri İngilizce oyunlar oynamaktadır.

Anlam Okulları yayın konusunda Oxford, Cambridge gibi dünya markaları ile çalışmaktadır. Bu yayınların dünya ve ülke genelinde yaptığı sınavları öğrencilerimize uygulayıp seviyelerini ölçmekteyiz.